TEREN I MAPY:

Puchar Najmłodszych to najważniejszy w roku start dla wszystkich młodych zawodników. Dlatego też wybraliśmy na te zawody tereny odpowiednie poziomem trudności i ciekawe.
Sercem całych zawodów będzie Kraków i to tutaj rozegrany zostanie bieg sprinterski. Biegi leśne rozegrane zostaną natomiast w lesie na północ od miasta, przy drodze na Kielce i Warszawę.

 

Bieg sprinterski - Kraków, Nowa Huta

Nowa Huta i jej rynek, czyli Plac Centralny to jeden z ciekawszych przykładów architektury socrealistycznej. Zabudowa wokół placu to głównie długie ciągi budynków z przejściami i ciekawe podwórka. My jednak poznamy inne oblicze Nowej Huty. Teren zawodów obejmuje obszary o różnej charakterystyce: osiedle mieszkaniowe z licznymi przejściami, tereny szkolne, osiedle małych bloków z licznymi żywopłotami, park, teren szpitala oraz tereny otwarte.


Skala mapy: 1:4 000, warstwice co 2 m
Autor mapy: Piotr Pietroń

Poprzednia mapa tego terenu: linkBieg indywidualny i sztafetowy - Goszcza

Na kolejne dwa etapy wybierzemy się na Wyżynę Miechowską, do lasu w miejscowości Goszcza. Teren zawodów jest pagórkowaty (maksymalne przewyższenie to 50 m), o różnej charakterystyce. Południowa część to bardzo rozbudowane jary (trochę jak jary z Lubelszczyzny), środkowa to obłe zbocza z nielicznymi formami terenowymi, a północna część ma charakter mniej górzysty, z płytkimi muldami. Teren o bardzo zróżnicowanej roślinności. W przeważającej części terenu las bardzo dobrze przebieżny. Utrudnienie dla biegaczy może stanowić młody, liściasty drzewostan. Poza nim liczne nasadzenia młodego lasu otoczone ogrodzeniami. Sieć dróg i ścieżek bardzo bogata, chętnie wykorzystywana przez licznych spacerowiczów.


Skala mapy: 1:10 000, warstwice co 5 m
Autor mapy: Jacek Kozłowski

Teren dziewiczy dla biegu na orientację. Brak wcześniejszych map.