TEREN I MAPY:

Puchar Najmłodszych to najważniejszy w roku start dla wszystkich młodych zawodników. Dlatego też wybraliśmy na te zawody tereny odpowiednie poziomem trudności i ciekawe.
Sercem całych zawodów będzie Kraków i to tutaj rozegrany zostanie bieg sprinterski. Biegi leśne rozegrane zostaną natomiast w lesie na północ od miasta, przy drodze na Kielce i Warszawę.

 

Bieg sprinterski - Kraków, Akademia Górniczo-Hutnicza

Kampus Akademii Górniczo-Hutniczej to niezwykle ciekawy teren do biegu na orientację. Nieregularny układ budynków, liczne ogrodzenia i żywopłoty, a na dodatek nieoczywiste przejścia sprawią, że wybór odpowiedniego wariantu nie będzie łatwe. Cały teren jest ogrodzony i zamknięty dla normalnego ruchu samochodowego, więc będzie bezpieczny dla najmłodszych. Dzień rozgrywania zawodów jest dniem wolnym od zajęć, więc zawodnicy będą mieli teren uczelni tylko dla siebie.


Skala mapy: 1:4 000, warstwice co 2 m
Autor mapy: Piotr Pietroń

Poprzednia mapa tego terenu: link

Teren zamknięty (AGH):
W terenie zamkniętym dopuszcza się zatrzymanie się jako rezydent, student, w celach biznesowych, turystycznych (np. zwiedzanie, wizyta w restauracji, zakupy, uczestniczenie w halowych imprezach sportowych). W terenie zamkniętym zabrania się: przebywania z mapą do Orientacji Sportowej, biegania, biegania na orientację, testowania wariantów chodząc lub biegając, organizacji zawodów w Orientacji Sportowej.
W piątek, 9.06.2023 r., czyli w dniu zawodów, zakazane jest przebywanie na całym terenie zamkniętym, z wyjątkiem centrum zawodów i strefy kwarantanny (więcej na ten temat w komunikacie technicznym).Bieg indywidualny i sztafetowy - Goszcza

Na kolejne dwa etapy wybierzemy się na Wyżynę Miechowską, do lasu w miejscowości Goszcza. Teren zawodów jest pagórkowaty (maksymalne przewyższenie to 50 m), o różnej charakterystyce. Południowa część to bardzo rozbudowane jary (trochę jak jary z Lubelszczyzny), środkowa to obłe zbocza z nielicznymi formami terenowymi, a północna część ma charakter mniej górzysty, z płytkimi muldami. Teren o bardzo zróżnicowanej roślinności. W przeważającej części terenu las bardzo dobrze przebieżny. Utrudnienie dla biegaczy może stanowić młody, liściasty drzewostan. Poza nim liczne nasadzenia młodego lasu otoczone ogrodzeniami. Sieć dróg i ścieżek bardzo bogata, chętnie wykorzystywana przez licznych spacerowiczów.


Skala mapy: 1:10 000, warstwice co 5 m
Autor mapy: Jacek Kozłowski

Teren dziewiczy dla biegu na orientację. Brak wcześniejszych map.

Teren zamknięty (Las Goszcza):
Zakazane jest przebywanie na całym terenie zamkniętym dotyczy to zarówno chodzenia, biegania, jazdy na rowerze lub na nartach itp. Zabrania się organizacji zawodów w Orientacji Sportowej.